Baśniowy bal w „Słonecznej krainie”

2015_basiowy_bal_2

Bracia Grimm, H.Ch. Andersen, Ch. Perrault byli inspiracją naszej karnawałowej zabawy. Baśniowy bal w „Słonecznej krainie” przeniósł w realny świat najmilsze postacie książkowe. Były to m.in. Kot w butach, Kaczka Dziwaczka, Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Królowa Śniegu. Bawiliśmy się z bohaterami dziecięcych lektur, które ożyły na tę okoliczność. Wodzirejem i pierwszą damą wieczoru była księżniczka z dalekiej krainy. Inspirowała, wymyślała zagadki i łamigłówki.
Na tanecznym parkiecie do wspólnego tańca zachęcały radosne melodie. Toteż nikt nie oparł się magii porywających rytmów- ani dzieci, ani ich rodzice, ani zaproszeni przez dzieci goście. Wychowawczynie też wyglądały jak z domu mody bajkowej krainy. Ubrane- przebrane wkomponowały się w baśniowo- karnawałową atmosferą.
Serpentyny, baloniki, wstążki, dekoracje zmieniły przedszkole nie do poznania. Było kolorowo, ale też i słodko. Zwłaszcza po apetycznym i smacznym poczęstunku.
Z pełnymi brzuszkami i rozbawieni pozowaliśmy do fotografii. Każdy miał usta w promiennym uśmiechu, gdy robiono nam wspólne, pamiątkowe zdjęcie.
Mamy je! I teraz już nie odfrunie nam z pamięci aura tego karnawałowego balu.

Słoneczna Kraina - Przedszkole