Z lizakiem lub strzykawką

Tajniki kolejnych zawodów poznały przedszkolaki „ Słonecznej krainy”, a przy tym zdobyły praktyczne informacje, które przydają się każdemu od najmłodszych lat.
Umundurowana policjantka wzbudziła respekt, a przy tym skupiła uwagę dzieci, mówiąc im o ostrożności, bezpieczeństwie, roztropności i zasadach zachowania się w miejscach publicznych. Przypomniała maluchom, gdzie i jak należy przechodzić przez jezdnię. Wytłumaczyła, dlaczego trzeba słuchać swoich opiekunów lub rodziców. I że nie wolno się od nich lekkomyślnie oddalać, bo się można zgubić i popaść w tarapaty.
Funkcjonariuszka przezornie poinstruowała, co należy zrobić i do kogo się zwrócić, gdyby kiedykolwiek przytrafiła się taka nieprzyjemna sytuacja.
W innym słonecznym przedszkolu z wizytą przyszli przedstawiciele służby zdrowia. Ratownik medyczny i pielęgniarka opowiadali o zasadach higieny, o konieczności częstego mycia rąk. Wytłumaczyli, jak się nie dać nieprzyjaznym zarazkom, które roznosimy, gdy rzadko używamy wody i mydła.
Przedszkolakom bardzo spodobały się medyczne zawody, zwłaszcza, że same mogły odnaleźć się w tej roli, robiąc proste opatrunki, bandażując rękę, osłuchując stetoskopem klatkę piersiową oraz mierząc ciśnienie.
To było bardzo zdrowe spotkanie. No i też każde dziecko na własne „uszy” sprawdziło, co „ słychać” w jego organizmie. Jak bije serce i jak szybko płynie krew.

Słoneczna Kraina - Przedszkole