Zwrotkami i rymami

Pierwsze, marcowe słoneczne promienie co roku przenoszą nas w krainę pięknego słowa. Deklamowane wiersze, to radosna podróż w świat poezji dziecięcej i ważny edukacyjny akcent. Zachęciliśmy do takiej intelektualnej aktywności wielu naszych przedszkolaków. Zasłużyli na dyplomy i pochwały. Za pracę, za wysiłek, za chęci.
Dla kilkorga z nich było to preludium do dalszej przygody z wierszem.

„Słoneczną krainę” w Małym Konkursie Recytatorskim w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” w Radomiu reprezentowali: Karolinka Kośla, Antoś Rejmer (z przedszkola przy ul. Sportowej), Amelia Kwaśniewska, Alicja Fornal ( z przedszkola przy ul. Młynarskiej) oraz Zosia Bus, Lena Orłowska, Emilia Bębenek (z przedszkola przy ul. Pustej). Wszystkie nasze przedszkolaki otrzymały wyróżnienia.
Z ogromną przyjemnością odbieramy pochwały pod naszym adresem od organizatorów takich wydarzeń. Którzy postrzegają „Słoneczną krainę” jako placówkę wyjątkowo zaangażowaną w artystyczną edukację dzieci. Zostaliśmy docenieni za konsekwentne starania, by je uwrażliwiać, oswajać ze sceną, motywować do wyzwań, do autoprezentacji, ładnego wysławiania się poprawną polszczyzną.

Na jurorach zrobiły wrażenie popisy naszych dzieci- dobór wierszy, staranne przygotowanie recytacji i galowy wygląd uczestników . Nadający wydarzeniu uroczysty posmak. A samym dzieciom poczucie, że są w centrum zainteresowania i uwagi innych.
Nasze przedszkolaki popiszą się również na innym konkursie w Domu Kultury „Borki”. Placówka ta zaprosiła nas do udziału w „Dziecięcym Świecie Poezji” . To wyzwanie i kolejna szansa na laury dla zdolnych maluchów.

Słoneczna Kraina - Przedszkole